Jaki żwirek dla kota

Jaki żwirek dla kota?

Koty przeciwieństwie do psów, z którymi trzeba wychodzić na spacery załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne w domu. Jak wiadomo służą do tego specjalne kuwety dla kota, które zasypuje się żwirkiem. Żwirek wystarczy raz na jakiś czas wymienić na świeży. W związku z tym, higiena i sprzątanie po mruczku nie jest ani trudne, ani kłopotliwe. Kluczowe może okazać się jednak to, jaki żwirek dla kota zakupimy. Jak wybrać żwirek dla kota? Czym się kierować, na co zwrócić szczególną uwagę? Sprawdźmy jakie są rodzaje żwirków dla kota oraz spróbujmy wytypować najlepszy żwirek dla kota!

 

Jak wybrać żwirek dla kota?

Współcześni producenci kociego asortymentów oferują najrozmaitsze rodzaje żwirków dla kota. Nic więc dziwnego, że wielu z nas, szczególnie świeżo upieczonym właścicielom mruczków, trudno zdecydować jaki żwirek dla kota kupić. W, który spośród dostępnych rzeczywiście warto zainwestować? Jak wybrać żwirek dla kota? Pod uwagę należy wziąć kilka kwestii. Po pierwsze – materiał, z jakiego został wyprodukowany, po drugie – właściwości, po trzecie – zapach. Ze względu na powyższe kryteria wyróżniamy poszczególne rodzaje żwirków dla kota.

 

Rodzaje żwirków dla kota

Jak już zostało wspomniane, w zależności od przyjętego kryterium wymienia się różne rodzaje żwirków dla kota. Pod względem materiału, do wyboru mamy żwirki silikonowe, bentonitowe oraz drewniane. Każdy z nich posiada nieco inne właściwości – jedno są mniej, inne bardziej wydajne, w mniejszym lub większym stopniu pochłaniają zapachy, mają różną fakturę i rozmiar drobinek. Prócz tego, tym, co odróżnia poszczególne rodzaje żwirków dla kota jest zapach. Na rynku dostępne są zarówno żwirki bezzapachowe czy też o zapachu naturalnym, jak i żwirki perfumowane. Wobec tego, jaki żwirek dla kota kupić? Który spośród dostępnych jest najlepszym żwirkiem dla kota?

 

Najlepszy żwirek dla kota

Skoro zorientowaliśmy się już w rodzajach żwirków dla kota, najwyższa pora zdecydować się na zakup konkretnego. Jak wybrać żwirek dla kota? Który jest najlepszy? O czym trzeba pamiętać przede wszystkim musi odpowiadać naszemu zwierzakowi. Często bywa tak, że to kot decyduje, który żwirek najbardziej mu pasuje, nie pozostawiając nam wyboru. Zanim jednak zdecydujemy się zainwestować w konkretny żwirek, warto pamiętać, że żwirek silikonowy co prawda dobrze pochłania nieczystości, za to szybko zmienia kolor przez co raczej nie nadaje się do kuwet odkrytych. Żwirek silikonowy należy wymieniać po około 2-3 tygodniach. Nie można go spłukiwać w toalecie. Spośród tego rodzaju żwirków poleca się żwirek Super Benek Crystal.

 

Jaki żwirek dla kota?

Jeśli zaś mowa o żwirkach bentonitowych, np. Super Benek Naturalny, Compact, Zapachowy trzeba wspomnieć, że są one bardzo wygodne w użyciu, ze względu na doskonałe właściwości zbrylające. Polane kocim moczem formują większe grudki, które wystarczy po prostu wyrzucić, lecz ponownie nie do toalety! W końcu, ostatnim rodzajem żwirków dla kota są tzw. żwirki drewniane. Ich główną zaletą jest niespotykana w przypadku wszystkich pozostałych wydajność (wystarczają na ponad miesiąc). Co więcej, takie żwirki doskonale pochłaniają zapachy i można je wyrzucać do toalety. Za to trzeba liczyć się z tym, że żwirek będzie roznosił się po domu. Najlepszym żwirkiem dla kota spośród tych drewnianych jest Cat’s Best Eco.