Jaka karma dla kota

Jaka karma dla kota?

Od tego, jaka karma dla kota ląduje każdego dnia w misce naszego futrzaka zależy jego zdrowie i samopoczucie. Pod tym względem ze zwierzętami jest trochę tak, jak z ludźmi – najedzony dobrej jakości karmą kot to szczęśliwy kot. W związku z tym, zanim sięgniemy po pierwszy lepszy pokarm, warto poświęcić chwilę i dobrze przemyśleć jaką karmę wybrać dla kota. Jakie są rodzaje karmy? Na ile istotny jest skład produktu? Jaka karma spośród dostępnych obecnie na rynku jest najlepszą kocią karmą?

 

Jaka karma dla kota – sucha czy mokra?

Każdy szczęśliwy posiadacz mruczka z pewnością zastanawia się jaką wybrać karmę dla kota, by ten cieszył się dobrym zdrowiem. Przede wszystkim, musimy wiedzieć, że istnieje co najmniej kilka rodzajów pożywienia dla tego gatunku zwierząt. Ogólnie rzecz biorąc karmy dzieli się na suche karmy dla kota oraz karmy mokre dla kotów. I to właśnie wybór między nimi budzi najwięcej wątpliwości. Jaka karma dla kota – sucha czy mokra jest lepsza? Czy poza konsystencją różnią się między sobą czymś jeszcze? Czy można podawać je na zmianę i jeśli tak, którą częściej? Kupować standardowe suche bądź mokre karmy, czy jednak warto zainwestować w tzw. karmę weterynaryjną? Jaką karmę wybrać dla kota? Jaka jest najlepsza kocia karma?

 

Jaką karmę wybrać dla kota?

Wiemy już, że karmy dla kotów można podzielić na suche oraz mokre. Który rodzaj kociego pokarmu jest jednak lepszy? Jaką karmę wybrać dla kota? Otóż konsystencja właściwie nie ma większego znaczenia – liczy się to, którą nasz mruczek woli. Możemy też podawać je zamiennie. Zdecydowanie ważniejszy jest skład i to na nim powinniśmy skupić się w pierwszej kolejności. Za każdym razem, gdy kupujemy dla kota nową karmę, zerknijmy więc na etykietę ze składem, pamiętając, że koty to urodzeni mięsożercy. Dlatego, im więcej białka zwierzęcego w karmie, tym lepiej. Oczywiście poza mięsem w produkcie nie powinno zabraknąć dodatkowych, koniecznie wysokiej jakości komponentów. Wciąż jednak to dobrej klasy mięso powinno być podstawowym składnikiem. Wobec tego, jaką karmę dla kota kupować? Gdzie znaleźć najlepszą kocią karmę?

 

Najlepsza kocia karma

Jaką karmę wybrać dla kota? Otóż najlepsza kocia karma to, jak już ustaliliśmy karma zawierająca jak najwięcej dobrego mięsa, a także, o czym nie wolno nam zapominać dostosowana do indywidualnych potrzeb futrzaka. Dla przykładu dorosłe zdrowe koty mają zupełnie inne potrzeby żywieniowe niż zwierzęta chore czy kocięta. Poza tym, trzeba sobie uświadomić, że najlepszą kocią karmę znajdziemy w specjalistycznych sklepach zoologicznych, zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych, które oferują też tzw. karmę weterynaryjną. Niestety, sporo produktów dostępnych w supermarketach zamiast na mięsie bazuje na niskiej jakości komponentach roślinnych, konserwantach i wypełniaczach.