Jak zwalczyć pchły u psa

Jak zwalczyć pchły u psa?

W przypadku wielu zwierząt, niestety również psów, sporym problemem są pchły, kleszcze, pasożyty, które kiedy tylko mają ku temu okazję, uwielbiają żerować na naszych czworonożnych przyjaciołach. Niestety, zarówno kleszcze, jak i pchły na psie wywołują ogromny dyskomfort, a nawet zagrażają zdrowiu i życiu. W związku z tym, tak ważne, aby zawczasu im zapobiegać, natomiast, kiedy jest już za późno – jak najszybciej się ich pozbywać. Jak zwalczyć pchły u psa? Czy istnieją jakieś sprawdzone, domowe sposoby na pchły u psa? Które, spośród dostępnych w sklepach weterynaryjnych to rzeczywiście skuteczne środki na pchły u psa?

 

Pchły na psie

Pchły, kleszcze, pasożyty to niestety nie tylko przykra dolegliwość, lecz również poważne zagrożenie dla zdrowia i życia zwierząt. Przede wszystkim, należy sobie uświadomić, że pchły na psie żerują pobierając krew. Tym samym podrażniają skórę psa, a co za tym idzie wywołują nieprzyjemne uczucie swędzenia. Przyczyniają się do świądu, alergicznego pchlego zapalenia skóry (APZS), ran i wyłysienia, anemii, a także zarażają tasiemcami. Na tym jednak nie koniec – jeśli pcheł na psie nie pozbędziemy się w porę, grozi nam inwazja pcheł w domu, co oznacza, że te maleńkie pasożyty zewnętrzne zaczną atakować również nas, ludzi. Wobec tego, jak zwalczyć pchły u psa? Przedstawiamy sprawdzone, domowe sposoby na pchły u psa oraz skuteczne środki na pchły u psa dostępne w najlepszych sklepach weterynaryjnych!

 

Domowe sposoby na pchły u psa

Istnieje kilka, polecanych domowych sposobów na pchły u psa. Pośród nich warto wymienić roztwór wody z octem do spryskiwania psa po kąpieli oraz porządne sprzątnięcie legowiska, jak i całego domu. Woda z octem w proporcjach 1 szklanka octu na 4 szklanki ciepłej wody jest absolutnie bezpieczna dla psa, za to śmiertelna dla pcheł na psie.

Utrzymanie odpowiedniego poziomu higieny w mieszkaniu jest bardzo ważne – należy więc dokładnie je posprzątać, a przede wszystkim wyprać w możliwie jak najwyższej temperaturze:

  • posłanie psa,
  • wszelkiego rodzaju koce,
  • narzuty,
  • poduchy,
  • materace,
  • dywany, na których nasz pupil ma w zwyczaju się wylegiwać.

Nie zapominajmy, aby po dokładnym odkurzaniu opróżnić odkurzacz/wyrzucić worek oraz umyć w wodzie z mydłem/płynem rurę od odkurzacza. Wszystko to jest ważne i bardzo pomocne, jednak w większości przypadków niewystarczające. Zatem, jak zwalczyć pchły u psa? Na pewno nie obędzie się bez specjalistycznych, skutecznych środków na pchły u psa dostępnych w najlepszych sklepach weterynaryjnych oferujących profesjonalne preparaty na pchły, kleszcze, pasożyty u psa.

 

Skuteczne środki na pchły u psa

Jak zwalczyć pchły u psa? Zdecydowanie najlepiej zastosować zarówno domowe sposoby na pchły u psa, jak i dostępne w sklepach weterynaryjnych skuteczne środki na pchły u psa. Specjalistyczne szampony na pchły na psie, krople do stosowania bezpośrednio na skórze oraz obroże przeciwpchelne, oczywiście wszystko stosowane według zaleceń producenta, w zdecydowanej większości przypadków umożliwiają zwalczenie inwazji.