Jak pozbyć się pcheł u kota

Jak pozbyć się pcheł u kota?

Pchły najczęściej kojarzą nam się z psami. Okazuje się jednak, że pchły są też najczęściej występującymi pasożytami u kotów. Co więcej, mogą zaatakować nie tylko koty wolno żyjące i wychodzące, jak zwykło się sądzić. W mniejszym lub większym stopniu są na nie narażone wszystkie zwierzęta domowe. Skąd biorą się kocie pchły? i jak pozbyć się pcheł u kota? Jakie kroki podjąć i co na pchły u kota zastosować, by wytępić pasożyty?

 

Kocie pchły

 

Kocie pchły to, jak już zostało wspomniane, pasożyty, a dokładniej pasożyty żywiące się krwią zwierząt, na których żerują. Owady te w dużych ilościach składają jaja. Niestety te nie pozostają na sierści ani skórze kota, lecz spadają wszędzie tam, gdzie mruczek się przemieszcza. Dość szybko wykluwają się z nich larwy, które przeobrażają się w poczwarki, z kolei te w dorosłe osobniki. W związku z tym, nawet jedna pchła czy też jedno jajo może doprowadzić do istnej inwazji.

 

Pewne jest jedno – niestety nigdy nie kończy się na znalezieniu samotnej pchły. Naturalnie, to koty wolno żyjące i wychodzące w sposób szczególny są narażone na pchły. Niestety, równie dobrze to my możemy nieświadomie przynieść do domu jaja lub dojrzałe pchły, choćby na podeszwach butów. Co wówczas? Jak pozbyć się pcheł u kota? W jaki sposób uporać się epidemią? Jakie kroki podjąć i co na pchły u kota zastosować?

 

Jak pozbyć się pcheł u kota?

 

Najwyższa pora przejść do sedna sprawy. Jak pozbyć się pcheł u kota, a tym samym zwalczyć inwazję kocich pcheł? W pierwszej kolejności powinniśmy wykąpać zwierzaka w specjalnym, przeciwpchelnym szamponie. Dzięki temu pozbędziemy się wielu pasożytów. Kąpiel przyniesie również ulgę naszemu pupilowi. Niestety nie wystarczy. Dlatego, musimy się zastanowić co na pchły u kota należy kupić prócz szamponu.

 

Bez wątpienia jednym ze skuteczniejszych preparatów na pchły u kota są krople oraz obroże przeciw pchłom dla kotów nasączone substancjami aktywnymi o przedłużonym działaniu. Poza tym, ogromnie ważne, aby wyprać w wysokiej temperaturze kocie posłanie oraz wszystkie tekstylia, z którymi zwierzę miało kontakt – tam wciąż mogą być pchły, poczwarki, larwy i jaja. Wreszcie, warto rozważyć odrobaczenie kota – inwazja pcheł może bowiem skutkować zarażeniem się pasożytami u kota takimi jak tasiemiec.