Jak odchudzić kota

Jak odchudzić kota?

Nie tylko my, ludzie mamy słabość do smacznego jedzenia, ale również zwierzęta. Nie inaczej jest z kotami, które potrafią być prawdziwymi łakomczuchami co i rusz domagającymi się smacznych, aromatycznych kąsków. Niestety, jeśli w porę nie zapanujemy nad ich apetytem, musimy liczyć się z rykiem nadwagi u kota, zwłaszcza w sytuacji, gdy nasz pupil (tak, jak większość osobników tego gatunku) jest leniuchem, który przesypia całą noc, wyleguje się cały dzień, po jedzeniu smakołyków dla kotów ucina sobie drzemkę, a na dodatek nie wychodzi na zewnątrz, w związku z czym nie ma zbyt wiele ruchu. Jeżeli mruczkowi przydarzy się kilka nadprogramowych kilogramów, warto pomyśleć o odchudzaniu kota. Wobec tego, jak odchudzić kota? Jakie znaczenie ma dieta? Jaką karmę podawać kotu dążąc do redukcji jego wagi? Która spośród dostępnych na rynku jest najlepszą karmą odchudzającą dla kota?

 

Nadwaga u kota

W pierwszej kolejności, tj. zanim wyjaśnimy jak odchudzić kota, warto wyjaśnić dlaczego odchudzanie kota otyłego jest tak istotne. Otóż, nadwaga u kota niesie za sobą szereg przykrych konsekwencji. Do typowych skutków nadwagi u kota należy zaliczyć: cukrzycę, problemy ze stawami, układem kostnym, oddechowym i krążenia, stłuszczenie wątroby, złe samopoczucie, depresję, a nawet skrócenie życia o kilka lat. Wobec tego, nie należy ignorować problemu, próbować tłumaczyć, że to nic takiego, że nasz mruczek po prostu ma duży apetyt. Wprost przeciwnie, trzeba pilnować diety, a jeśli to konieczne, czym prędzej podjąć próbę odchudzania kota. Jak się za to zabrać? Jaki pokarm podawać w tym czasie mruczkowi? Która karma to najlepsza karma odchudzająca dla kota?

 

Odchudzanie kota

Jak udało się nam już ustalić, nadwaga u kota niesie za sobą ryzyko wielu różnych schorzeń i chorób, a nawet skraca kocie życie. W związku z tym, odchudzanie kota z nadprogramowymi kilogramami jest bardzo ważne. Jednak należy to robić w taki sposób, by nie wywoływać nadmiernego stresu u kota. Jak odchudzić kota? Na pewno kluczowa jest w tym przypadku właściwa dieta na redukcję tkanki tłuszczowej, a także aktywność fizyczna. I tak też warto:

  • – zainwestować w dobrej jakości karmę weterynaryjną dla kota,
  • – zamontować półki do wspinania,
  • – zakupić drapak dla kotów i zabawki, by jak najczęściej się z nim bawić.

 

Wybór karmy niewątpliwie warto skonsultować z weterynarzem. Można też posiłki wzbogacić o odpowiednie witaminy dla kota, by przy uboższej dawce karmy nie zmniejszyć ilości dobrych składników odżywczych. Jaka jest jednak najlepsza karma odchudzająca dla kota?

 

Najlepsza karma odchudzająca dla kota

Jak odchudzić kota? Która spośród oferowanych przez różnych producentów karm jest najlepszą karmą odchudzającą dla kota? Bez wątpienia jeśli zależy nam na przywróceniu prawidłowej wagi mruczka, a więc i na jego zdrowiu i dobrym samopoczuciu, karma weterynaryjna dla kota skomponowana z myślą o otyłości i nadwadze u kota to idealny wybór. Szczególnie rekomendowaną, uznawaną za najlepszą karmę odchudzającą dla kota jest karma marki Royal Canin oraz karma marki Hill’s.